Dzīvnieka ēdināšanai jābūt pilnvērtīgai, taču vienmēr ir jāatcerās, ka ne tas, kas der cilvēkam, der arī dzīvniekam. Ļoti svarīgi ir zināt, ko mūsu mīluļi drīkst un nedrīkst ēst un, kas var kaitēt viņu veselībai

Jūsu mīlulis reizēm kasa ausis, reizēm purina galvu… Nu kas tad tur liels varētu būt… Bet tur var būt iekaisums, savairojusies kāda nejauka sēnīte vai pat ausu ērcītes rīko ballīti. Lai saprastu iemeslu un saņemtu piemērotāko ārstēšanu, jādodas pie ārsta, jo katrai problēmai ir jālieto specifiski medikamenti. Video nofilmēja mūsu veterinārārste – zem mikroskopa redzamas ausu ērcīšu dejas.

Mēs visi gribam aprūpēt mīluli labākajā veidā. Kā pareizi apkopt dažāda veida un lieluma brūces un stimulēt dzīšanas procesus? Iesaka veterinārārste Oļesja Konopska. Smagos gadījumos, kad ir liels audu defekts ir īpaši svarīgi pareizi kopt brūces. Svarīgākais, lai dzīvniekam nebūtu iespēja laizīt brūci. Uzskats, ka dzīvnieks pats sevi saārstē laizot, nav īsti pareizs, jo laizīšana kavē granulācijas audu veidošanos, sakairina brūci un var provocēt brūces bakteriālo piesārņojumu un dzīšana notiek ilgāk. Kopjot sašūtu brūci, jāatceras, ka brūce labāk dzīst, ja regulāri maigi notīra kreveles, ir laba gaisa piekļuve un silts. Normāli brūce pilnībā sadzīst 10-14 dienu laikā, smagos gadījumos dzīšanas procesi var ilgt līdz pat vairākiem mēnešiem. Kopjot jau ķirurģiski un antiseptiski apstrādātu, sašūtu brūci, jāatceras, ka brūce…